bebek yelekleri

akıllı ıpten bebek yeleklerı

akıllı ıpten bebek yeleklerı
Buda bitmiş hali, fotoğrafta biraz renk farkı olmuş ama hepsi aynı tonlarda. 

akıllı ıpten bebek yeleklerı
Malzemeler
4 Adet Akıllı Yün (hepsi bitmedi)
4 numara şiş
Yapılışı:
Arka ; 90 ilmek başladığım yeleğimi 1 ters 1 düz olarak 4 cm örerek lastik kımını tamamladım ve kol kesimine kadar düz örgü yaptım. Kol oyuntusuna gelince de her sırada önce 4, sonra 3, sonra  2, sonra 1 ve sonra da 1 şeklinde keserek kol oyuntusunu oluşturdum. Ve kendi kol genişliğime göre ayarlayarak kol kısmının
boyunu tamamladım. Omuzlara gelince kalan ilmekleri 3′e bölüp iki omuz ve boyun kesimini yaptım. Omuz kesimini 3 seferde tamamladım. 8 ilmek önce, sonra da 7′şer  ilmek kestim. Boyun kısmına 24 ilmek ayırıp kestim.  ve Yeleğin arkası bitmiş oldu.

akıllı ıpten bebek yeleklerı
Sağ Ön: Arkanın yarısı olarak yapılacak ön için 45 ilmeği başladığım ön kısmına yan lastikler için 8 ilmek daha ekledim ve 53 ilmek olarak arka kısmında örülen lastik gibi örüp aynı kol kesimi yapılarak tamamlanmıştır. Ben yeleğime cep yapmak istedim ve lastikten sonra gelecek cep kısmı için yine ilmekleri lastik sayısı hariç 19 ilmek ortada cep lastiği ördüm ve sonraki sırada da kestiğim ilmek kadar ilmek ekledim ve düz olarak örgüye devam ettim. Yaka oyuntusunu da kol oyuntusunun başladığı yerde iki sırada bir 1 ilmek keserek yaptım. Daha sonra cep arkasının oluşması içinde kestiğim ilmeklere ilmek ekleyerek tamamladım ve iğneyle diktim.
Sol Ön tarafda yine sağ önün aynısı gibi örülecek (tabiki lastik ve yaka kısmı sağ tarafın tersi olacak)
umarım anlattıklarım açıklayıcı olmuştur.